Noži se (ne)hází

Jako malé děti jsme na táborech a výletech často slyšeli od vedoucích i rodičů jednoznačné: „Noži se nehází!“. Většinou to bylo tehdy, když jsme vytáhli své Rybičky nebo i větší zavírací nože a zkoušeli, jestli se zabodnou do pařezu či klády. (Byli jsme dobře vychovaní, tak jsme samozřejmě věděli, že do živého stromu se nebodá).

Táborové nože

Stany na podsadách, polní kuchyně, ranní rozcvičky, noční hlídky, koupání, vztyčování vlajky, táborové ohně - to vše patří k letním táborům na které jsme skoro všichni jezdívali jako děti, vzpomínáme na ně s nostalgií a svoje děti na ně zase posíláme.

Myslíme i na rybáře

Dva prázdninové měsíce jsou i pro nás, kteří jsme již škole odrostli, příležitostí k odpočinku, rekreaci a nabírání nových sil. A vyrazit například brzo ráno na ryby, sednout si k ještě ztichlé řece, nahodit udice a přemýšlet - to je pro každého, kdo poznal krásu rybaření, ideálně prožitý čas. Ne nadarmo se říká, že čas strávený na rybách u vody se do života nezapočítává.

Naplno připravujeme letošní Nožířské slavnosti

Stejně jako loni - tedy první sobotu v srpnu, konkrétně 5. 8 2023 ve 12:00, začnou ve sportovním areálu v Mikulášovicích tradiční Nožířské slavnosti. A i letos je se na co těšit.

Vezměte svůj nůž Mikov na dovolenou a soutěžte s námi na Instagramu

Prázdniny doslova klepou na dveře a tak finišujeme s přípravami a balením na dovolenou. Pro mnohé z nás je nepředstavitelné, že by s sebou nevzali svůj nůž. A proto jsme  pro vás na Instagramu připravili drobnou soutěž - jen tak pro radost. 



Nová výstava v mikulášovickém Muzeu nožířské tradice seznamuje s osudy vojáků ze stanoviště Tango 23 – Repetitor

Za přítomnosti zástupců Generálního štábu Armády ČR, Vojenského fondu solidarity, města Mikulášovice, vojenských veteránů a firmy Mikov byla v pátek 16. června v mikulášovickém Muzeu nožířské tradice slavnostně zahájena výstava Tango 23 – Repetitor.

Není obchod jako obchod

Že jsou Mikulášovice, malé město na severu republiky v kraji Českého Švýcarska, sídlem naší firmy, se všeobecně ví. Velmi populární je také Muzeum nožířské tradice, které sídlí v budově Městského informačního centra v samém středu města. Ovšem to, že ve stejné budově je také specializovaná prodejna našich nožů, už tak známé není.

I celníci nosili meče

Celníky dnes nejčastěji potkáváme na dálnicích, kde kontrolují projíždějící kamiony nebo o nich čteme v souvislosti se zadržením kontrabandů pašovaného zboží. K mužům a ženám v černých uniformách neodmyslitelně patří pistole za pasem. Představa, že by místo ní nosili po boku malý mečík, nám připadá absurdní.

Jmenuje se Handy

Stojí trochu neprávem ve stínu loveckých, kuchyňských nebo vojenských nožů, přesto je nožem, který je ve svém oboru takřka nenahraditelný. A ocení ho nejen profesionální číšníci a barmani, ale vlastně každý z nás, kdo doma potřebujeme otevřít jakoukoliv lahev, ať již v kuchyni nebo třeba při letním grilování. Nůž Handy je totiž v prvé řadě vybaven vývrtkou. Bez ní je rozumné otevření lahve uzavřené korkovou zátkou prakticky neřešitelným problémem.